Trendy wnętrzarskie na wiosnę 2016
CzytajTrendy wnętrzarskie na wiosnę 2016
Tak jak w makijażu trendy zmieniają się co sezon, zaskakując różnorodnością, tak we wnętrzach zmiany pojawiają się stopniowo i wzajemnie się przenikają. W tym roku wciąż króluje drewno, ale wydarzy się także coś, co może Cię zaskoczyć! Wiosenne trendy w aranżacji wnętrz niezmiennie wprowadzają odrobinę świeżości, za którą tęsknimy przez całą zimę! Sprawdź, jak wprowadzić do poszczególnych pomieszczeń nowe dodatki, czy modne kolory. Wiosna na Ciebie liczy!
Spis treści:
Wnętrzarskie trendy – wiosna 2022. Ożywienie wnętrza przy wykorzystaniu klasycznych inspiracji
Dlaczego warto choćby delikatnie odmieniać wnętrze swojego domu, kiedy zmieniają się pory roku? Bo to wprowadzi Cię w lepszy nastrój i sprawi, że unikniesz nudy w swojej własnej przestrzeni. Niewielka zmiana przyniesie odświeżenie, nierzadko również nowe spojrzenie, pozwoli z radością wkroczyć w nowy okres w roku. Pamiętaj jednak, że to nie oznacza gruntownego remontu, więc nie musisz się szykować ani na wielkie zmiany, ani na kilkutygodniową niewygodę. Czasem wystarczy wymienić kilka drobiazgów, by w pomieszczeniach w wielkim stylu zagościł wiosenny klimat. Odmiana kolorystyczna? Nowy mebel? Dodatkowa szczypta świeżych kolorów? Wiosenne kwiaty i świeże total looki wprowadzisz do swojej przestrzeni bez większych problemów.
W trendach wiosna-lato 2022 z pewnością możemy liczyć na to, że pojawi się sporo naturalnych materiałów, z równie naturalnymi printami. Możemy się również spodziewać większej ilości barw – wracają również pastelowe kolory, którym nie można odmówić wprowadzania do wnętrza wyjątkowego klimatu. W sezonie wiosna-lato 2022 nie zabraknie również sprawdzonych sposobów na to, by wnętrze stało się świeższe, nowsze i nie straciło przy tym na przytulności.
Zobacz, z czego teraz czerpać inspiracje – będzie tradycyjnie, stylowo i z pomysłem!
Po pierwsze: drewno
Najlepiej w każdej postaci – na podłodze, meblach, ścianach oraz w formie dekoracji. Ponadczasowe drewno we wszystkich kombinacjach i połączeniach po prostu nie może się znudzić. Oto kilka argumentów, które za tym przemawiają. Drewno:
- dobrze wygląda w aranżacjach w każdym stylu,
- wprowadza do wnętrza ciepły, naturalny akcent,
- neutralizuje zbyt krzykliwe kolory,
- prezentuje się pięknie nawet wtedy, gdy jest stare,
- budzi ciepłe uczucia i dobrze się kojarzy.
Ten materiał możesz wykorzystać w dowolnej formie – sprawić, by był dominującym elementem (np. w postaci mebli) lub jedynie dekoracją (rzeźba lub np. jeden drewniany stół z kolekcji Rumbi).
Po drugie: pastele w każdym wydaniu
Delikatne barwy podbijają serca architektów wnętrz na całym świecie. Kuszą delikatnością, jasnością i ciepłem. Kiedyś pastele kojarzyły się głównie z pokojami małych dziewczynek, teraz pojawiają się także w eleganckich aranżacjach salonów, jadalni oraz sypialni.
Sukces tkwi w odpowiednim dobraniu proporcji. Obecnie możesz pozwolić sobie na więcej, ale wciąż warto uważać, żeby nie przesadzić i nie przesłodzić wnętrza. Pastelowe odcienie różu, błękitu, żółci, a także beżu i szarości to idealny pomysł na zasłony, poduszki, narzuty i koce.
Możesz także wybrać meble z kolekcji Caps dostępne w ofercie Black Red White, które dzięki kolorowym listwom (w kolorze różowym, błękitnym oraz szarym) zwracają uwagę, wpisują się w nowy trend, ale… nie dominują w całym pokoju.
Po trzecie: geometria
Geometryczne kształty i wzory przybierają rozmaitą postać. Widać je w prostej konstrukcji mebli, na tapetach lub wzorzystych tkaninach, z których są wykonane narzuty, koce, zasłony czy poszewki na poduszki.
Dlaczego geometria jest tak istotna we wnętrzu? To proste:
-
- porządkuje przestrzeń,
- wprowadza równowagę do pomieszczenia,
- wygląda efektownie w różnych zestawieniach kolorystycznych,
- nie potrzebuje innych dekoracji,
- stanowi zarówno dominujący element, jak i uzupełnienie całego pomysłu.
Po czwarte: ręczne robótki
Wystarczy, że sięgniesz po dziergane poduszki, pufy, dywany, chodniki, pledy i koce – wszystko, co będzie wyglądało na ręcznie wykonane, jest pożądanym dodatkiem. Elementy tego typu wpisują się w wytyczne niemal każdego stylu, a przy tym dodają wnętrzu przytulności, ciepła i swobodnej elegancji.
Po piąte: powrót do przeszłości
Wielki skok w lata 80. – oto, co nas czeka. Już dominacja pasteli oraz geometrycznych wzorów daje do myślenia, to jednak nie wszystko. Dodaj do tego eleganckie meble z ciekawym szwem oraz proste w formie lampy stołowe i biurowe – tak wyglądają najprostsze i najłatwiejsze do zrealizowania pomysły inspirowane latami 80.
Pamiętaj, by dobrze się przy tym bawić!