Jak urządzić mieszkanie dla studenta?
CzytajJak urządzić mieszkanie dla studenta?
Studenci spędzają czas nie tylko na uczelni, w bibliotece czy klubach. Przede wszystkim muszą mieć gdzie spać, a nie każdy może mieszkać u rodziców. Wiele osób przyjeżdża na studia z daleka, zatem codzienne dojazdy nie wchodzą w grę. Studenci zazwyczaj szukają wygodnych mieszkań bez zbędnych luksusów. Planujesz wynająć swoją kawalerkę, nie inwestując fortuny w wyposażenie? Wynajmij ją studentowi!
Spis treści:
Mieszkanie dla studenta – funkcjonalne i estetyczne
W naszym artykule:
- wyjaśnimy, jak zaaranżować mieszkanie pod wynajem dla studenta,
- pokażemy wybrane aranżacje takiego wnętrza,
- zaprezentujemy meble i dodatki z oferty Black Red White, które z pewnością zdadzą egzamin.
Meble – praktyczne i pojemne
Jakie meble powinny znaleźć się w domu studenta? Postaw na funkcjonalność! Kuchnia i łazienka muszą być w pełni wyposażone. W przedpokoju ulokuj na tyle dużą szafę, aby zmieściła się w niej zarówno odzież wierzchnia, jak i pozostałe ubrania. Nie zapomnij o szafce na buty, najlepiej z siedziskiem.
W kawalerce salon jednocześnie pełni funkcję sypialni. Dlatego ustaw w nim rozkładaną kanapę z pojemnikiem na pościel; w zależności od dostępnego metrażu większy narożnik lub kompaktową sofę. Przyda się również regał na podręczniki i inne książki, skrypty, notesy, różne osobiste drobiazgi. Pamiętaj o niewielkim stole z przynajmniej dwoma krzesłami. Prawdopodobnie będzie odgrywał rolę stołu jadalnianego, biurka i stanowiska pracy na raz.
Co do estetyki, rozglądając się za meblami, szukaj brył o prostej formie. Spiszą się gładkie, łatwe do wyczyszczenia fronty. Dobrym pomysłem będą podwyższone nóżki, które umożliwią dokładne odkurzenie pod meblem oraz dodadzą wizualnej lekkości sofie, szafie, regałowi.
Sprzęt AGD – bez niego ani rusz!
Obowiązkowo zapewnij swojemu lokatorowi dostęp do podstawowych sprzętów AGD. Do niezbędnych w domu urządzeń należą pralka, lodówka oraz kuchenka. Zajęci nauką i pracą studenci raczej nie mają czasu na gotowanie obiadów. W związku z tym na pewno docenią obecność mikrofalówki, w której szybko odgrzeją gotowe danie.
Odpowiednie oświetlenie
Kolejną istotą kwestią jest właściwe oświetlenie. W łazience i korytarzu wystarczą lampy sufitowe. W kuchni, oprócz górnego światła, przydatne są zamontowane nad blatem roboczym reflektorki. W pokoju zadbaj o ogólne oświetlenie, na przykład w postaci lampy wiszącej. Lampkę biurkową postaw na stole – pomoże przy nauce lub pracy zdalnej. Lampa podłogowa obok kanapy zbuduje nastrój wieczorową porą, a także umożliwi czytanie w łóżku bez konieczności późniejszego wstawania, aby zgasić światło.
Ostrożnie z dekoracjami
Dekoracje to rzecz drugorzędna. Ogranicz je do niezbędnego minimum. Na podłodze rozłóż dywan, nad oknami przymocuj karnisz z zasłonami. Świetną alternatywą dla zasłon będą rolety. Z kolei duże lustro w pokoju nie tylko pozwoli dokładnie skontrolować wygląd, ale też optycznie powiększy pomieszczenie. Szczególnie w kawalerce lustrzane sztuczki cieszą się ogromną popularnością.
Nie narzucaj przy tym studentowi swojego ulubionego stylu wnętrzarskiego. Daj mu szansę na spersonalizowanie przestrzeni, niech poczuje się jak u siebie. Pozwól mu ozdobić mieszkanie po swojemu, oczywiście pod warunkiem, że nie zniszczy przy tym wykończenia ścian ani podłogi. Skromne dodatki, proste meble i neutralna baza kolorystyczna – biele, szarości, beże – będą najlepszym rozwiązaniem.
Czytaj również: „Jak wydzielić sypialnię w kawalerce? BRW podpowiada!”.
Mieszkanie dla studenta – aranżacje
Przyjrzyj się dwóm aranżacjom studenckiego „azylu”. Pierwsza to pokój dla studenta urządzony w stylu nowoczesnym. Druga dotyczy pomieszczenia dla młodej estetki, która ceni sobie elegancję.
Nowoczesny pokój studenta
Oto strefa wypoczynkowa nowoczesnego studenckiego pokoju. W jej centrum znajduje się nieduży narożnik Laro z funkcją spania i pojemnikiem na pościel. Kompaktowy rozmiar mebla, jego neutralny kolor, lokalizacja w rogu pomieszczenia sprawiają, że nie przytłacza wnętrza. Powierzchnia spania wynosi aż 124 × 201 cm, a w materacu i siedzisku kryją się sprężyny bonellowe i pianka. Dzięki temu kanapa jest bardzo wygodna.
Zwróć uwagę na minimalistyczny szary stolik kawowy Alexis. Kolorystycznie idealnie zgrywa się tapicerką narożnika. Razem wyglądają jak zestaw. W nocy stolik spokojnie spełni funkcję szafki nocnej. Zmieści się na nim lampka, telefon, okulary – wszystko, co warto mieć na wyciągnięcie ręki w porze snu. W ciągu dnia stolik posłuży jako blat pod talerz z przekąskami, filiżankę kawy bądź dekorację.
Stojący w pobliżu prosty, ale bardzo funkcjonalny regał Nepo Plus umożliwi przechowanie książek, płyt muzycznych, rozmaitych bibelotów. Rzeczy można ułożyć na półkach „luzem” bądź w pojemnikach do przechowywania. Brak frontów ułatwi szybkie zlokalizowanie potrzebnego przedmiotu.
Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.
Przestrzeń glamour dla studentki
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wystrój studenckiego lokum był bardziej wysmakowany. Jako właściciel mieszkania o podwyższonym standardzie z pewnością więcej zarobisz na wynajmie, choć istnieje ryzyko, że trudniej będzie znaleźć lokatora.
Jednak stylowa aranżacja z kolekcją mebli Holten i wspaniałą sofą Logan jest warta każdej ceny. To jasne, przytulne wnętrze pełne uroku i elegancji. Ciepła dodają mu panele podłogowe w naturalnym kolorze drewna, beżowa tapeta ozdobiona subtelnym, geometrycznym wzorem, blaty mebli o wybarwieniu dąb wotan. Ciepłą paletę przełamują chłodne, białe akcenty w formie frontów mebli wykończonych na wysoki połysk. Z kolei intensywnie żółta sofa dynamizuje przestrzeń. Łatwy system rozkładania kanapy, pojemnik na pościel, powierzchnia spania 138 × 198 cm, sprężyny bonellowe z pianką w wypełnieniu materaca oraz siedziska gwarantują komfort użytkowania.
Produkty widoczne na zdjęciu czekają na Ciebie TUTAJ.
Sofę Logan obejrzysz dokładniej na filmie dostępnym na kanale BRW w serwisie YouTube:
Mieszkanie studenckie z BRW: dobór mebli i dodatków
Przygotowaliśmy dla Ciebie przegląd mebli oraz dodatków do mieszkania dla studenta. Zainspiruj się!
Funkcjonalne meble do pokoju studenta
Oto praktyczne meble, które na pewno spełnią oczekiwania studenta.
Kropka nad i w urządzaniu mieszkania, czyli dodatki!
Poniżej czekają na Ciebie przydatne w studenckim lokum dodatki.
Po więcej inspiracji zapraszamy do sklepu internetowego Black Red White!