Kuchnia dwukolorowa – aranżacje
CzytajKuchnia dwukolorowa – aranżacje
Dwukolorowa kuchnia to obecnie jeden z ciekawszych trendów. Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza szczyptę urozmaicenia, postaw na meble w dwóch kolorach. Jakie połączenia kolorystyczne warto wziąć pod uwagę i o czym pamiętać, decydując się na taką aranżację kuchni? Sprawdź!
Spis treści:
Kuchnie dwukolorowe – trend ostatnich sezonów
Przez długi czas w aranżacjach kuchni prym wiodła jednolita kolorystycznie zabudowa. Takie komplety prezentują się atrakcyjnie, ale trzeba bardzo się postarać, by stworzyć z nimi intrygujący, oryginalny wystrój.
Dwukolorowe meble kuchenne dodadzą pazura Twojej kuchni!
Kuchnia to serce domu. Powinna być nie tylko funkcjonalna, lecz także dobrze korespondować z upodobaniami jej użytkowników. Modne dwukolorowe meble kuchenne znakomicie wpiszą się w potrzeby osób, które poszukują sposobów na dodanie swojej kuchni charakteru. Umiejętnie zestawione dwie barwy przewodnie sprawią, że stanie się ona jedyna w swoim rodzaju.
Dwukolorowa kuchnia to dobra propozycja dla osób kreatywnych, które lubią urządzać swoje domowe przestrzenie trochę na przekór utartym schematom. Zaliczasz się do tego grona? Przyjrzyj się bliżej rozwiązaniu, jakim są meble kuchenne w dwóch kolorach.
Kuchnia dwukolorowa – aranżacje
Kolory mebli kuchennych na ogół są dobierane na zasadzie kontrastu – wszystko po to, by każdy z nich był dobrze widoczny we wnętrzu, a całość aranżacji zyskała więcej dynamiki. W zdecydowanej większości zestawów zróżnicowanie kolorystyczne jest wprowadzone według podziału na górną i dolną zabudowę.
Jeśli chodzi o wykończenie – matowe bądź na połysk, najlepiej zachować konsekwencję w przypadku dolnej i górnej zabudowy. Decydując się na połysk, błyszczące lakierowane meble powinny tworzyć całą zabudowę kuchenną. To samo dotyczy matowych frontów.
Poznaj zasady łączenia kolorów
Dwukolorowe meble niemal zawsze wykorzystują schemat: „jasna góra i ciemny dół”, gdyż pomaga on poprawić proporcje wnętrza. W takim układzie szafki z górnej zabudowy zyskują optyczną lekkość, dzięki czemu kuchnia sprawia wrażenie widnej i przestronnej.
Jak stworzyć wrażenie luksusu w kuchni?
Stylowo prezentują się w kuchniach meble, których fronty dolnych szafek są utrzymane w głębokiej czerni, podczas gdy te górne mają białe zabarwienie. Elegancki biało-czarny komplet mebli wykończony na wysoki połysk wspaniale odnajdzie się w nowoczesnych aranżacjach kuchni, a także we wnętrzach urządzonych w stylu glamour i art déco.
Mocne kolory na meblach kuchennych – do jakiego wnętrza pasują?
W niektórych zestawach czerń zastępują pełne wyrazu kolory, takie jak: fiolet, amarant, kanarkowa żółć, czy limonkowa zieleń. Tak ekstrawaganckie meble kuchenne mogą pojawić się jedynie w naprawdę przestronnych wnętrzach.
Zalety kuchennej aranżacji w soczystych kolorach przybliży Ci artykuł: „Zielona kuchnia – postaw na energetyzujące wnętrze„.
Skandynawski charakter wnętrza – drewno i biel
Osoby decydujące się na dwukolorową kuchnię często wybierają komplety wykorzystujące bardzo udany mariaż drewna i bieli. Najlepiej sprawdza się on w kuchniach zaaranżowanych w stylu skandynawskim i minimalistycznym. Najczęściej we fronty drewniane wyposażone są szafki z dolnej zabudowy. Czasem w zastępstwie koloru białego na blatach pojawia się delikatny popiel.
W aranżacjach minimalistycznych dodatki powinny mieć prostą formę i neutralne zabarwienie. Do kuchni scandi możesz wybrać pojemniki, naczynia i tekstylia w delikatnych pastelowych odcieniach.
Wyraziste odcienie na górze, a na dole drewno w naturalnym odcieniu
Ciekawą propozycję stanowią zestawy mebli, których dolne szafki eksponują drewniane usłojenie, podczas gdy te górne mają barwę głębokiej butelkowej zieleni, mięty lub granatu.
Przykładowo do kuchni klasycznej albo retro dobrze wkomponują się meble kuchenne z zielonymi frontami typu ramiak wykończone matowo. Możesz wybrać komplet z przeszklonymi witrynami ze szprosami.
Ciemnozielone matowe fronty doskonale odnajdą się także w kuchni loftowej w towarzystwie ceglanej lub betonowej ściany, czarnej armatury i okapu.
Meble kuchenne dwukolorowe znajdziesz na BRW!
Ogromną zaletą kuchni Junona Line jest dosyć oszczędna forma modułów oraz ich uniwersalne zabarwienie wykorzystujące połączenie bieli i szarości.
Dwukolorowa kuchnia tego typu świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach zaaranżowanych w stylu nowoczesnym, a także minimalistycznym.
Jeśli wnętrze jest niewielkie, postaw na białą linię górnej zabudowy meblowej. W ten sposób górne szafki staną się niemal niewidoczne, a kuchnia będzie wydawała się większa.
Urok kompletu kuchennego Iris polega na bardzo subtelnym połączeniu jasnej szarości i bieli. Stanowi ono świetną bazę dla klimatycznego wystroju w stylu scandi. Wystarczy, że dobierzesz do niego drewniany blat. Całości dopełnią drewniane klosze lamp wiszących oraz akcesoria.
Zależy Ci na ciepłej atmosferze w kuchni? Wybierz dwukolorowe meble kuchenne łączące kolor biały z ciepłym dekorem drewna.
Co powiesz na zestaw Junona Line w kolorze biały połysk/dąb delano jasny? Jego największą ozdobą jest wyraźnie zarysowane usłojenie. Warto je dodatkowo podkreślić poprzez zastosowanie ciemnego, kamiennego blatu.
Prosta linia tych modułów oraz ich miła dla oka kolorystyka dobrze odnajdzie się w przestrzeni kuchni zaaranżowanej zarówno industrialnie, jak i „po skandynawsku”.
Dwukolorowe kuchnie to doskonały wybór do wspólnej przestrzeni kuchni połączonych z salonem. Wybarwienie frontów szafek warto kolorystycznie dopasować do elementów wyposażenia pokoju dziennego.
Komplet kuchenny Sole z szafkami w wybarwieniu biały połysk i dąb arlington będzie prezentował się atrakcyjnie w salonie w stylu scandi lub scandi boho, w którym ten ciepły, drewniany surowiec pojawia się choćby pod postacią akcentów.
Aby znaleźć więcej dwukolorowych mebli kuchennych, które odmienią oblicze Twojej kuchni, wpadnij do sklepu internetowego BRW. W poszukiwaniu inspiracji na jej wystrój zajrzyj na blog BRW.