Przejdź do sklepu brw.pl

Nic do ukrycia, czyli nude w sypialni

Czytaj
19.11.2019

Nic do ukrycia, czyli nude w sypialni

Nie masz pojęcia, jak urządzić sypialnię, ale wiesz jedno – chcesz, by było przytulnie i stylowo? A może interesuje Cię uniwersalna aranżacja, której charakter można zmieniać za pomocą różnych dodatków? Oto przepis na modne, a zarazem relaksujące wnętrze w palecie nude. Beżowa sypialnia może Cię zaskoczyć! Przeczytaj nasz dzisiejszy artykuł, żeby dowiedzieć się wszystkiego, co ważne! Serdecznie zapraszamy do lektury!

Z tego artykułu dowiesz się między innymi:

  • jakie meble pasują do beżowej sypialni,
  • jakie dodatki dobrać do sypialni nude,
  • dlaczego wybór beżowej sypialni jest bezpieczny.

Skąd się bierze rosnąca popularność beżowej sypialni?

Harmonijna, subtelna, wyciszająca – te przymiotniki najlepiej opisują aranżacje urządzone w „cielistych” odcieniach. Przyznasz, że te określenia doskonale pasują do pomieszczenia, w którym wypoczywasz po pracy, oddajesz się wieczornej lekturze czy po prostu śpisz.

Zastanawiasz się, czy beżowa sypialnia nie jest passé? Nic podobnego – w sezonie 2019/2020 nude znów jest przedmiotem zainteresowania projektantów, którzy dostrzegają w tym trendzie wytchnienie od surowego industrialu czy żywiołowego boho.

 

Beżowe ściany w sypialni – uniwersalna baza dla Twoich inspiracji

Na samą myśl o beżowych ścianach masz ochotę kupić turkusową narzutę albo fioletowy dywan? Neutralne wnętrze to świetne tło dla dodatków w intensywnych kolorach, które możesz swobodnie zmieniać w zależności od pory roku czy okoliczności. W ten sposób sprawisz, że beżowa sypialnia zyska dynamizm i energię, a tym samym unikniesz wnętrzarskiej nudy.

Zastanów się jednak, czy nude rzeczywiście potrzebuje kontrastu? W końcu sypialnia powinna wprawiać w nastrój błogostanu – ważne więc, aby użyte przez Ciebie barwy koiły nerwy i wyciszały umysł po całym dniu pracy. I choć butelkowa zieleń jest właśnie na topie, tutaj warto rozważyć stonowany monokolor. Podążając tym tropem, sięgnij po kremowe tekstylia i meble w beżowej tapicerce – takie połączenie sprawi, że rankiem nie zechcesz wyjść ze swojej „przytulni”.

Poza kontrastującymi i bliźniaczymi barwami jest cała paleta innych rozwiązań. Jeśli podążasz za wnętrzarskimi trendami, połącz nude z pudrowym różem lub oliwkową zielenią. W sypialni sprawdzi się również klasyczne zestawienie ze złamaną bielą lub nieco nowocześniejszy duet beżu z odcieniami szarości. Jeśli beżowe ściany w sypialni wydają Ci się zbyt „mdłe”, możesz przełamać je odcieniem orzechowego brązu lub gorzkiej czekolady.

 

Jakie meble do sypialni w palecie nude?

Wnętrza urządzone w „cielistych” odcieniach sprawiają wrażenie komfortowych, gdyż jasne otoczenie i brak rozpraszających kontrastów sprzyjają wypoczynkowi. Stąd naturalnym wyborem do sypialni w stylu nude będzie łóżko tapicerowane – beżowe, białe lub szare. To najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu, dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Planujesz sypialnię w stylu Hampton lub nowojorskim? Odpowiednie będzie łóżko z wysokim, pikowanym zagłówkiem – jeśli zależy Ci na efekcie zbliżonym do glamour, wybierz model z zaokrągleniami i gęsto rozmieszczonymi guzikami. Do skandynawskiej sypialni pasuje łóżko o prostym pikowaniu i na drewnianych nóżkach. Możesz również wybrać łóżko beżowe o minimalistycznej formie, którego styl zmienisz za pomocą narzuty i poduszek.

Łóżko tapicerowane Molisa i fotel Casey w odcieniu nude

 

W sypialni nie może zabraknąć również szafek nocnych i komody. Aby nie zaburzyć panującej w pomieszczeniu równowagi, wybierz meble w kolorze białym/kremowym lub w ciepłym odcieniu jasnego drewna. Zamiast szafek nocnych możesz wstawić małe stoliki na drewnianych nóżkach lub pufy z tacą. Jeśli masz miejsce, możesz uzupełnić wystrój fotelem lub siedziskiem w subtelnym kolorze – szarym, beżowym, różowym bądź białym.

 

Beżowa sypialnia – jakie dodatki, by uniknąć nudy?

Czy wnętrza w tonacji nude są nudne? Takie ryzyko istnieje, zwłaszcza jeśli zabraknie dodatków, które mają duży wpływ na efekt końcowy aranżacji. Biało-beżowa sypialnia stanie się bardziej luksusowa, gdy udekorujesz wnętrze elementami w kolorze złota, miedzi lub srebra. Natomiast jeśli chcesz uzyskać morski klimat, sięgnij po turkusowe dodatki. Z kolei szaro-beżowa sypialnia zyska romantyczny wyraz, gdy we wnętrzu pojawią się akcenty „przybrudzonego” różu.

Najpierw udekoruj łóżko. Beżowe poduszki i cielista narzuta to podstawowa baza, którą możesz uzupełnić szarym lub pudrowo różowym kocem. Jeśli masz sypialnię w stylu Hampton lub skandynawskim, wykorzystaj dodatki wykonane z tkanin naturalnych, np. lnu, wełny lub bawełny. Z kolei do wnętrz w stylu glamour pasują tekstylia welurowe lub imitujące futro, zaś do nowoczesnych – narzuty w geometryczne wzory i poduszki o nietypowej formie.

Black Red White, narzuta dekoracyjna Roses
Black Red White, narzuta dekoracyjna Roses

 

Beżowe ściany w sypialni sprawią, że wnętrze stanie się jasne i wizualnie większe – dlatego kolory nude to doskonałe rozwiązanie do niskich i wąskich pomieszczeń. Aby podtrzymać ten efekt, udekoruj okno transparentnymi firanami i zasłonami w cielistym odcieniu – dekoracje zawieś pod samym sufitem, wówczas optycznie powiększysz okno.

W sypialni chodzisz boso, dlatego dywan powinien być na tyle duży, aby osoby wstające z łóżka nie miały bezpośredniego kontaktu z chłodną podłogą. W klasycznej aranżacji sprawdzi się dywan w orientalne wzory, zaś we wnętrzach stylizowanych na glamour – puszysty shaggy. Dobrym wyborem do sypialni w stylu Hampton będzie dywan w marokańską koniczynę, zaś do wnętrz skandynawskich warto wybrać coś prostego lub w geometryczny wzór. Aby ułatwić sobie wybór, przeczytaj artykuł: „Dywan do sypialni – trendy i porady”.

Choć beżowa sypialnia jest jasna i przytulna, to warto wzmocnić kameralny klimat za pomocą ciepłego światła lamp. Jeśli Twoim zamiarem jest uzyskanie stylu art déco, zamontuj nad łóżkiem kinkiety lub lampy wiszące wykonane z metalu w kolorze złota. A może wręcz przeciwnie, wolisz coś subtelnego? Sięgnij więc po lampy z abażurem w kolorze écru lub taupe – do tradycyjnych wnętrz pasują modele szklane i  ceramiczne, z kolei do nowoczesnej sypialni wybierz model z designerską podstawą.

 

Przytulna, elegancka, nieco oniryczna – tak może wyglądać Twoja beżowa sypialnia. Jakie dodatki możesz jeszcze wprowadzić do swojej oazy relaksu? Obok łóżka lub fotela postaw stylowy gazetownik, a na komodzie – szkatułki w welurowej oprawie. Półki zapełnij wazonami i świecami, a na podłodze rozstaw złote lampiony.

 

 

Gazetownik Venezia

 

Sypialnia w kolorze nude – bezpieczny wybór na lata

Oczyma wyobraźni widzisz klimatyczne i relaksujące wnętrze, ale nadal zastanawiasz się, czy beżowe ściany w sypialni to dobry kierunek? W taki razie czas na podsumowanie zalet aranżacji w kolorze nude.

  • To dobra baza do dalszych metamorfoz – wystarczy wprowadzić nowe dodatki, aby zmienić proste, skandynawskie wnętrze w elegancką aranżację Hampton.
  • Biało-beżowa sypialnia to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, niezależnie od płci i wieku.
  • Wnętrze urządzone w odcieniach nude wydaje się przestronniejsze, dlatego taka kolorystka  sprawdzi się w małej sypialni w bloku lub na poddaszu.
  • Dzięki „cielistej” tonacji w pomieszczeniu panuje spokojny i ciepły klimat , co sprzyja wypoczynkowi w środku dnia.
  • Sypialnia bez ostrych kolorów pozwala skupić się na wykonywanej czynności – możesz więc przeznaczyć wolny kąt na domowe biuro lub pracownię.
  • Nude pasuje do wielu innych kolorów – możesz go łączyć zarówno z intensywnymi barwami (brązami, czernią, koralowym), jak i jasnymi (gołębia szarość, przełamana biel, oliwkowa zieleń, róż).
  • Szaro-beżowa sypialnia to nowoczesne połączenie przytulności i współczesnych trendów.

 

Beżowe poduszki i pudroworóżowe narzuty podkreślą harmonię panującą w sypialni nude.

Podsumowanie, czyli biało-beżowa sypialnia w najmodniejszych aranżacjach

Jeśli podążasz za ostatnimi trendami, to z pewnością zastanawiałaś się, czy w swoim nowym mieszkaniu urządzić beżową sypialnię. Zadbaj o harmonię tego pomieszczenia i – na przekór – zrezygnuj z wielokolorowych dodatków, które w innej sytuacji mogłyby być pożądanym przełamaniem dla jednolitych kolorów (wszechobecny beż to zaleta!). Wbrew pozorom, sypialnia biało-beżowa może pozwolić Ci ukoić skołatane nerwy po ciężkim dniu w pracy, a brak jaskrawych dodatków ułatwi zapadnięcie w sen i poprawi jakość odpoczynku.

Jeśli chodzi o meble, to przede wszystkim zwróć uwagę na łóżko, komodę, szafę na ubrania. Jeśli lubisz czytać w wygodnej pozycji, to dodaj do tego duży fotel oraz stolik, na który będziesz mogła odkładać książki w przerwie od lektury. Jasny wystrój i subtelne kolory dobrze sprawdzą się w połączeniu mebli w kolorach drewna (postaw na jasne i naturalne odcienie). Sypialnia beżowa ma swój indywidualny charakter, który mogą podkreślić odpowiednie modele mebli (np. w stylu nowojorskim), a właściwie dobrane dodatki mogą podkreślić wrażenie ciepła i przytulności.

Sypialnia powinna być stylowa i przytulna, ale przede wszystkim musi sprzyjać wypoczynkowi, dlatego przeczytaj również artykuł 7 porad, jak zdrowo spać. Dobrych snów!

Jak oceniasz ten tekst?

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0