Przejdź do sklepu brw.pl

Przedpokój połączony z kuchnią i salonem – tak czy nie?

Czytaj
20.05.2022

Przedpokój połączony z kuchnią i salonem – tak czy nie?

Kuchnia połączona z salonem, która ukazuje się oczom gości od razu po przekroczeniu progu mieszkania, stanowi rozwiązanie stosowane coraz częściej w nowym budownictwie. To doskonały sposób na zagospodarowanie każdego fragmentu przestrzeni mieszkalnej! Sprawdź, jak urządzić przedpokój połączony z kuchnią i salonem, by zachwycić zarówno odwiedzających, jak i domowników.

Chcesz urozmaicić wystrój wnętrza? Wybierz dywan w geometryczny wzór

Przedpokój połączony z kuchnią i salonem? To możliwe!

Przedpokój otwarty na salon i dodatkowo połączony z kuchnią to nie tylko świetny układ funkcjonalny wnętrza o mniejszej powierzchni – takie rozwiązanie ma wiele innych zalet. Wśród nich jest z pewnością bardziej przestronne wnętrze, które rzuca się w oczy już z chwilą wejścia do domu czy mieszkania. Otwarty przedpokój to również łatwiejsze jego aranżowanie, ponieważ można oprzeć się na stylu kuchni i salonu. Aranżacja przedpokoju jest wówczas spójna z tym, co zastaniemy kilka kroków dalej. O tym, jak to zrobić dobrze i stworzyć piękny przedpokój połączony z kuchnią i salonem, dowiesz się z tego artykułu.

Projekt salonu z aneksem kuchennym – gotuj, nie zostawiając gości samych!

Wśród plusów kuchni połączonej z głównym pomieszczeniem domu niewątpliwie znajduje się aspekt towarzyski. Dzięki takiej aranżacji osoba, która zajmuje się gotowaniem i serwowaniem posiłków, nie musi być wyłączona ze spotkania. Kuchnia połączona z pokojem gościnnym pozwala przygotowywać nawet najbardziej wymyślne potrawy, a jednocześnie rozmawiać ze wszystkimi siedzącymi w części salonowej. Jeśli dojdzie do tego również połączenie przedpokoju z tą strefą – mamy piękny „open space”, który zachwyca już od progu.

Połączenie salonu z przedpokojem i kuchnią – aranżacje wnętrz dla tych, którzy lubią otwartą przestrzeń

Kurtki, buty, kuchenka i sofa w salonie – choć takie połączenie wydaje się co najmniej ekstrawaganckie, to jednak można zgrabnie zestawić te elementy. Wystarczy schować odzież wierzchnią w szafie tuż przy wejściu, by poczuć domową atmosferę. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu każdemu, kto lubi czuć przestrzeń dookoła siebie. Zamiast dzielić pomieszczenia za pomocą ścianek, warto postawić na jeden duży salon połączony z kuchnią i przedpokojem. Sprawdzi się to w mieszkaniach, w których jest niewielki przedpokój. Nie będzie się wówczas rzucało to, że wchodzimy do ciasnego korytarzyka, zanim przejdziemy do reszty pomieszczeń.

Przedpokój połączony z salonem i kuchnią – jak go urządzić?

Połączenie kuchni i salonu z przedpokojem wcale nie musi być trudne! Choć mogłoby się wydawać, że to prawdziwe aranżacyjne wyzwanie, to pamiętaj, że w tym przypadku urządzasz tylko jedną przestrzeń, a nie trzy. Finalnie wychodzi na to, że tworzysz piękną, spójną przestrzeń, w której każdy kąt ma swoje przeznaczenie. Jak się za to zabrać? Podpowiadamy!

Salon w roli głównej – zadbaj o zagospodarowanie

Przede wszystkim oddziel strefę wejściową od pozostałej części pomieszczenia. Żeby odwiedzający nie czuli, że wchodzą w kurtkach i butach do salonu, koniecznie ustaw szafę przy drzwiach wejściowych. Dzięki temu zarówno goście, jak i domownicy będą mogli schować swoje okrycia wierzchnie jeszcze w części pełniącej rolę przedpokoju. Możesz wykorzystać szafę z drzwiami przesuwnymi, a jeśli masz do zagospodarowania wnękę – tym lepiej.

Szafki kuchenne – recepta na nienaganny porządek!

W niewielkich mieszkaniach warto stosować rozwiązania aranżacyjne, które pozwolą na kompaktowe przechowywanie. Zabudowa kuchenna to świetny sposób na to, by wszystkie rzeczy trzymać poza zasięgiem wzroku gości, a w czasie gotowania mieć szybki i łatwy dostęp do tego, co potrzebne.

Kuchnia otwarta a salon – stwórz przytulne wnętrze

Aby Twoja aranżacja stanowiła spójną całość, warto zatroszczyć się o detale, takie jak duże lustro przy drzwiach, stolik kawowy naprzeciwko sofy czy wygodne siedzisko, na przykład puf Cupido. Te elementy dodadzą mieszkaniu przytulnego charakteru i sprawią, że wnętrze będzie funkcjonalne. Nowoczesny salon połączony z kuchnią będzie się wówczas prezentować zachwycająco.

Przedpokój połączony z kuchnią i salonem – aranżacje

A oto kilka produktów, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowe pomieszczenie o eleganckim wystroju. Pamiętaj, że meble, które dobierasz, nie mogą być przypadkowe – zarówno elementy garderoby tworzące przedpokój, szafki wypełniające kuchnię, jak i dodatki w salonowej części wnętrza muszą łączyć się w gustowną całość.

Przy wejściu do mieszkania wchodzących może witać praktyczna szafa Flex. Nie jest wielka, dlatego nie zajmuje dużo miejsca, a bez problemu pomieści nie tylko kurtki, lecz także buty i torebki gości oraz domowników.

Jej ogromnym plusem są uniwersalne kolory, które łatwo zestawić z wieloma innymi odcieniami. To idealne rozwiązanie, gdy chcesz zaaranżować hol połączony z kuchnią i pokojem gościnnym.

 

Urządzanie pomieszczeń gościnnych będzie dużo łatwiejsze, gdy zaczniesz od zaplanowania miejsca dla sofy. To główny punkt każdego salonu, także tego, który łączy kuchnię i przedpokój otwarty. Sofa Divala zachwyca pięknym kolorem oraz funkcjonalnością. Goście wygodnie na niej usiądą, a dodatkowo nie muszą się przejmować, gdy coś się wyleje – sofa pokryta jest specjalną tkaniną hydrofobową, która zapobiega szybkiemu wsiąkaniu płynów i powstawaniu plam.

Zanim zaczniesz ozdabiać ściany, zadbaj o dodatki w postaci siedzisk czy poduszek, jeśli przestrzeń mieszkania na to pozwala. Komplet pufów Monty w odcieniu granatu doskonale pasuje do sofy, a dodatkowo umożliwia sprytne przechowywanie – każdy puf jest otwierany od góry.

Jak widzisz, da się połączyć kuchnię, salon i przedpokój – i to bez szkody dla estetyki czy funkcjonalności mieszkania. Takie rozwiązanie sprawi, że optycznie każde wnętrze będzie wyglądać na bardziej przestrzenne. Wyjątkowe meble i ciekawe dodatki znajdziesz w sklepie BRW.pl.

Chcesz wiedzieć więcej o urządzaniu wnętrz? Cenne wskazówki oraz inspiracje znajdziesz zawsze na naszym wnętrzarskim blogu.

Jak oceniasz ten tekst?

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0