Top 10 dodatków na zimowe wieczory
CzytajTop 10 dodatków na zimowe wieczory
Dokuczliwe zimno, krótkie i szare dni nie zachęcają do spacerów czy innych aktywności – nic dziwnego, że niedźwiedzie przesypiają zimę. Ty jednak nie musisz iść w ich ślady, bo masz dom, w którym jest przytulnie i ciepło. Jak sprawić, żeby zimowe wieczory przebiegały w jeszcze milszej atmosferze?
Gruby sweter i gorąca herbata to za mało, aby dom stał się przytulnym azylem. Pomyśl o kilku dodatkach do wnętrz, z którymi nawet kiepska prognoza pogody nie zniweczy Twoich planów na relaksujący i wolny od trosk wieczór.
Oto lista 10 zimowych akcesoriów – zainspiruj się i korzystaj, a cała Twoja rodzina spędzi przyjemnie czas w pięknych wnętrzach.
Spis treści:
- 1. Na straży domowego ciepła – kocyk
- 2. Niech zapłonie domowe ognisko – świece i świeczniki
- 3. Zamiast kominka – lampiony w dobrym stylu
- 4. Wygoda wszędzie tam, gdzie chcesz – pufa na zimowe wieczory
- 5. Coś rozgrzewającego na ząb – zestaw do fondue
- 6. Przytulne światło na zimowe ciemności – lampy
- 7. W królestwie komfortu – poduszki dekoracyjne
- 8. Chłód i śnieg pod kontrolą – dywany
- 9. Zimowe rytuały – dobrze zaparzona herbata
- 10. Przywołaj wakacyjne wspomnienia – ramki na zdjęcia
1. Na straży domowego ciepła – kocyk
To idealny towarzysz popołudniowej drzemki, wieczornej lektury lub filmowego seansu. Jest niezastąpiony, gdy chcesz rozgrzać się po powrocie z pracy oraz w każdej chwili, gdy ktoś z Twojej rodziny potrzebuje mięciutkiego otulenia. Jaki kocyk polubisz najbardziej? Przyjemny w dotyku jak futerko królika, ciekawy z frędzlami czy ciepły niczym barani kożuszek? Każdy z nich będzie dobrym wyborem na zimowe chłody!
2. Niech zapłonie domowe ognisko – świece i świeczniki
Zapalone świece to niezastąpiony towarzysz zimowych wieczorów – zamieniają zwykły posiłek w romantyczną kolację, tworzą przytulny klimat i odprężają. Rozstaw je na meblach i na podłodze, a ciepłe światło szybko wprawi Cię w dobry nastrój. A jeśli masz za sobą męczący dzień, weź relaksującą kąpiel w pianie w towarzystwie świec z ulubionym zapachem. Więcej o pozytywnym działaniu świec zapachowych przeczytasz tutaj: „Domowa aromaterapia – jak wpływają na nas zapachy?”
Świece warto umieścić w świecznikach, w przeciwnym razie topiąca się parafina osiądzie na meblach. Szklane świeczniki sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i eleganckich wnętrzach, ceramiczne pasują do skandynawskich i tradycyjnych aranżacji. Z kolei metalowe świeczniki są dowodem na to, że nawet industrialny salon może stać się przytulną oazą na zimowe wieczory.
Blask świecy w ŚWIECZNIKACH ociepli każde wnętrze zimową porą
3. Zamiast kominka – lampiony w dobrym stylu
Nie każdy może cieszyć się wyjątkowym klimatem, jaki zapewnia prawdziwy kominek. Doskonałą (i znacznie tańszą) alternatywą są lampiony. Możesz postawić je na podłodze albo na meblach. Z kolei latarenki umieszczone na balkonie czy tarasie będą cieszyły Twoje oczy podczas obserwowania zimowego krajobrazu za oknem. Masz mnóstwo modeli do wyboru – od eleganckich w kolorze chromu i złota, przez nowoczesne ze szkła i metalu, aż po latarenki z ażurowymi ściankami.
4. Wygoda wszędzie tam, gdzie chcesz – pufa na zimowe wieczory
Znasz to uczucie ulgi, gdy po całym dniu na nogach możesz wreszcie umościć się w ulubionym fotelu? Zdarza się jednak, że najwygodniejsze miejsca są już zajęte i wówczas nietrudno o małą sprzeczkę z domownikami. Zapobiec rodzinnym niesnaskom może ogromna pufa – na zimowe wieczory z książką czy seans przed telewizorem będzie idealna! Pufę bez większego trudu przestawisz w inne miejsce, dzięki czemu możesz usiąść blisko kaloryfera czy pod oknem z widokiem na ośnieżony ogród.
Nie masz miejsca na duże siedzisko? W takim razie wybierz małą pufę, na której oprzesz wygodnie nogi, gdy wreszcie zasiądziesz w fotelu lub na sofie. A gdy odwiedzą Cię goście, podnóżek będzie dodatkowym miejscem do siedzenia albo stolikiem, na którym postawisz talerz z przekąskami. Weź pod uwagę, że siedzisko z kolorową tapicerką wspaniale ożywi aranżację. Zapomnij więc o wymówkach – pufa na zimowe wieczory to must have w tym sezonie!
5. Coś rozgrzewającego na ząb – zestaw do fondue
Fondue to potrawa wymyślona przez górali szwajcarskich, którzy w ten sposób pozbywali się reszek suchego sera i jednocześnie otrzymywali pożywną potrawę na zimowe chłody. Teraz także Ty możesz cieszyć się alpejskim daniem w swoim domu – wystarczy zestaw do fondue, ser oraz ulubione pieczywo. Gorąca przekąska to wyśmienity sposób na rozgrzanie się po spacerze, a także dobry pretekst do zaproszenia przyjaciół na filmowy maraton.
6. Przytulne światło na zimowe ciemności – lampy
Ciepłe kakao, dobra książka i muzyka w tle – to idealny scenariusz na mroźny wieczór! Oczywiście aby plan się udał, musisz mieć dobre oświetlenie – w końcu zimą słońce zachodzi znacznie szybciej niż latem. Dlatego w pobliżu fotela koniecznie umieść lampę do czytania, np. podłogową lub stołową. Dodatkowe lampy warto umieścić także na komodach, aby oświetlały dekoracje i rodzinne zdjęcia.
Zimą warto sięgnąć również po oświetlenie dekoracyjne, które rozjaśni ponure zakamarki i zbuduje kameralny klimat. Meble i ściany możesz rozświetlić za pomocą girland z lampkami, zaś w okresie świątecznym sięgnij po coś specjalnego, na przykład wiszącą lampę w kształcie gwiazdy lub lampę imitującą świecznik.
Poczuj magię ZIMOWYCH ŚWIATEł
7. W królestwie komfortu – poduszki dekoracyjne
Tysiące lat temu jako pierwsi zaczęli używać poduszek mieszkańcy starożytnego Egiptu i Azji. Z pewnością jednak nie mieli takiego wyboru, jaki masz Ty. Jeśli szukasz dodatku do wnętrza w eleganckim stylu lub inspirowanego estetyką glamour, możesz skusić się na poduszki futerkowe lub z klasycznym ornamentem. Walczysz z zimową aurą za pomocą dekoracji boho? Wobec tego wybierz poduszki wzorzyste i z frędzlami – oprócz kanapy udekoruj nimi fotel, pufę, a nawet podłogę.
PODUSZKI DEKORACYJNE z bawełny to naturalny sposób na zimowe zmęczenie
8. Chłód i śnieg pod kontrolą – dywany
Aby dodać mieszkaniu jeszcze więcej przytulności, rozłóż w salonie duży i puszysty dywan, na którym będziesz wylegiwać się ze swoją pociechą. Ciepły dywan wstaw również do sypialni tak, aby wystawał po obu stronach łóżka – ozdobi wnętrze, a także uchroni Twoje stopy przed chłodną podłogą. Małe dywaniki odegrają swoją rolę w hallu – zabezpieczą podłogę przed śniegiem wnoszonym z zewnątrz.
Dywan Arts Shaggy
9. Zimowe rytuały – dobrze zaparzona herbata
Ciepła herbata z cytryną to sposób babć na przemarznięcie i magiczny napar na pierwsze oznaki przeziębienia. Jednak po aromatyczny napój warto sięgać również „bez recepty” – na przykład podczas wieczornej lektury. Najsmaczniejsze są napary sporządzane z liści sypanych luzem – teraz swój ulubiony gatunek herbaty zrobisz łatwiej za pomocą zaparzacza. Naczynie nie tylko wydobędzie esencję smaku z herbacianych liści, ale i pozwoli Ci uniknąć fusów pływających w filiżance.
DZBANEK Z ZAPARZACZEM DO HERBATY
SZKLANKA Z ZAPARZACZEM TEA 4 ONE
10. Przywołaj wakacyjne wspomnienia – ramki na zdjęcia
Kiedy jest najlepszy czas, by wspólnie z rodziną uporządkować zdjęcia z wakacji? Zimą, gdy długie wieczory sprzyjają wspominaniu letnich wojaży i planowaniu kolejnych. Nic tak nie poprawia humoru, jak oglądanie fotografii z ciepłych krajów lub z pobytu nad Bałtykiem. Zamiast chować zdjęcia do kartonów, włóż je do ładnych ramek i zawieś na ścianie w salonie, na korytarzu lub na klatce schodowej. Galeria każdego dnia będzie Ci przypominać, że za kilka miesięcy znów będzie ciepło.
W walce z zimową chandrą wszystkie chwyty dozwolone! Więcej pomysłów znajdziesz tutaj: „Proste i niezawodne sposoby na relaks w domu”.