Zgrany duet czy aranżacyjna klapa? Krzesła inne niż stół
CzytajZgrany duet czy aranżacyjna klapa? Krzesła inne niż stół
Coraz częściej w katalogach wnętrzarskich można zauważyć krzesła i stół z 2 różnych kolekcji. Zastanawiasz się, czy jest to zabieg celowy czy przypadek? W dzisiejszym wpisie blogowym rozwiewamy Twoje wątpliwości i podpowiadamy, jak trafnie połączyć stół i krzesła nie od kompletu. Zapraszamy do lektury!
Z tego artykułu dowiesz się:
- jak dopasować różne krzesła przy stole,
- jakie krzesła do drewnianego stołu wybrać,
- w jaki sposób połączyć ze sobą różne krzesła w jadalni.
Spis treści:
- Kupujesz krzesła do jadalni? Wybór jest ogromny
- Dla niezdecydowanych i indywidualistów: styl eklektyczny, czyli różne krzesła przy stole!
- Biel zawsze jest trendy, niezależnie jaki model krzeseł wybierzesz
- Biały stół i drewniane krzesła
- Jakie krzesła do ciemnego stołu sprawdzą się najlepiej?
- Karuzela barw – czy sam model krzeseł jest mniej istotny niż ich kolor?
- Nie lubisz eksperymentować? Postaw na spójną kolekcję stołu i krzeseł
- Podsumowanie: kupno samych krzeseł i samego stołu nie musi być pomyłką!
Kupujesz krzesła do jadalni? Wybór jest ogromny
Wybierając krzesła do jadalni, możesz zdecydować się na 3 rodzaje materiałów, z których są wykonane – drewno, plastik lub meble tapicerowane. Szczególnie te cieszą się dużym zainteresowaniem – nie bez przyczyny. Są ponadczasowe, wygodne i nadają przytulny charakter wnętrzu. Możesz wybrać z szerokiej oferty krzeseł obitych tkaniną lub ekoskórą. Tego typu krzesła wniosą do Twojego wnętrza atmosferę przytulności, styl oraz klasę.
Więcej o wadach i zaletach poszczególnych rodzajów krzeseł znajdziesz w artykule: „Wybieramy krzesła do jadalni: drewniane, plastikowe czy tapicerowane”?
Dla niezdecydowanych i indywidualistów: styl eklektyczny, czyli różne krzesła przy stole!
Wbrew pozorom łączenie wnętrzarskich stylów nie jest trudnym zadaniem. Dlaczego? Bo ważniejsze od sztywnych reguł wyznaczających granice stylów jest całościowe spojrzenie na całe wnętrze. Nie musisz mieć obaw, że krzesło z jednej kolekcji nie pasuje do stołu z drugiej, gdyż to, co nietuzinkowe, jest obecnie jak najbardziej pożądane.
Więcej o stylu eklektycznym przeczytasz w artykule „Chaos czy kontrolowany nieład? Styl eklektyczny”.
Nie możesz się zdecydować, jaki styl wybrać do swojego mieszkania? Postaw na stylowy mix. Połącz elementy minimalistyczne z nutką glamour albo stylistykę skandynawską z retro, a powstanie Twoje indywidualne, niepowtarzalne wnętrze. Właśnie w takim wnętrzu świetnie odnajdą się krzesła i stół z różnych kolekcji.
Zastanawiasz się jakie krzesła do białego stołu będą wyglądać ciekawie i niesztampowo? A może masz już ciemny, drewniany stół, który chcesz „odświeżyć” dodatkiem nowoczesnych krzeseł? Z chęcią Cię zainspirujemy.
Biel zawsze jest trendy, niezależnie jaki model krzeseł wybierzesz
Biel to kolor uniwersalny, ale i wymagający. Optycznie powiększa przestrzeń, kojarzy się z czystością i przejrzystością. Jednak zbyt dużo jasnego koloru powoduje, że wnętrze nabiera zbyt szpitalnego i sterylnego wyglądu – nie każdemu to odpowiada.
Zastanawiasz się, jakie krzesła do białego stołu będą strzałem w dziesiątkę? Skomponuj swoją osobistą kolekcję na zasadzie podobieństw jednego elementu, np. kształtu nóg. Krzesła z prostymi nogami w kolorze białym i brązowym będą pasować do białego stołu o nogach w kształcie prostopadłościanu.
Osobom, którym nie straszna biel w jadalni, spodobać się może połączenie nowoczesnego białego stołu z płyty laminowanej o nogach w wykończeniu chrom. Poszukaj krzeseł, które posiadają elementy stali chromowanej, np. skórzanych, drewnianych czy plastikowych.
W przypadku białego stołu możesz pozwolić sobie na zabawę kolorem i stworzyć kompozycję z białego stołu oraz kontrastowych, czarnych krzeseł. To bardzo awangardowe i rzucające się w czy połączenie, które będzie stanowić o wyjątkowości nie tylko samego wnętrza, ale również – gospodarzy.
Biały stół i drewniane krzesła
Biel i odcienie drewna to połączenie bezpieczne i zawsze świetnie się prezentujące. Chcesz postawić na stonowaną bazę kolorystyczną? Nie ma sprawy! Wybierz stół z drewnianym blatem i białymi nogami. Do takiej bazy będą pasować zarówno krzesła w odcieniu bieli, jak również – wybarwieniu surowego drewna.
Warto wiedzieć, że takie neutralne barwy wprowadzą ład i spokój do Twojego salonu, jadalni czy kuchni. Stąd też nasza propozycja – dwukolorowy, rozkładany stół w połączeniu z krzesłami – „patyczakami”.
Bardzo ciekawym posunięciem, jednak odbiegającym już nieco od stylu minimalistycznego, jest dobranie krzeseł w różnych kolorach. Co więcej, modne jest aktualnie połączenie różnych struktur powierzchni ściany np. drewna z tapetą lub z cegłą. Wszystko to sprawi, że Twoje wnętrze będzie elektryzujące, a zarazem będzie tworzyło rodzinną atmosferę.
Jakie krzesła do ciemnego stołu sprawdzą się najlepiej?
Eleganckie wnętrze możesz stworzyć poprzez połączenie ze sobą mebli i dodatków na zasadzie podobieństw oraz kontrastów, poszukując wspólnych mianowników. W przypadku, kiedy jesteś zwolennikiem ciemnych mebli i dodatków, prawdopodobnie lubisz szyk połączony z nowoczesnością.
Do wnętrz z mocnym charakterem idealnie pasują meble w ciemnej kolorystyce z czarnymi akcentami. Rozglądając się za stołem, warto przemyśleć zakup mebla z blatem z mocnego, hartowanego, czarnego szkła lub z fornirowanym blatem z zaokrąglonymi krawędziami i żłobionymi nogami.
Meble w ciemnych barwach są pełne zalet. Mają w sobie pewien rodzaj magnetyzmu, który przyciąga wiele osób. Jakie krzesła pasują do ciemnego stołu? Masz tu dużą dowolność.
Możesz wybrać krzesła o czarnym lub ciemnobrązowym wybarwieniu. Natomiast w przypadku małych lub ciemnych pomieszczeń może okazać się, że wnętrze zostanie zbyt obciążone oraz przytłoczone. Bez względu na design, ciemne meble zawsze sprawiają wrażenie ciężkich i masywnych. Dlatego są one dobrym rozwiązaniem dla dużych pokoi.
Jeśli jednak jesteś ich zwolennikiem, a posiadasz mniejszy salon, rozjaśnij pokój, malując ściany na bardzo jasny kolor lub połóż tak modną w ostatnim sezonie białą cegłę lub panele ścienne.
Jeżeli chcesz dodać kącikowi jadalnianemu więcej lekkości, dobrą alternatywą mogą być krzesła o cienkich nogach lub dwukolorowe. Dobrym posunięciem będzie również zakup krzeseł o jaśniejszej barwie.
Karuzela barw – czy sam model krzeseł jest mniej istotny niż ich kolor?
Interesującym połączeniem jest wybór stołu i zestawu krzeseł nawet w 4 różnych wersjach kolorystycznych. W tym przypadku najlepiej, jeśli będzie to ten sam model krzeseł, natomiast model stołu będzie jednokolorowy, o prostej formie.
Nie lubisz eksperymentować? Postaw na spójną kolekcję stołu i krzeseł
Jeśli drzemie w Tobie duch estety, który skrywa się pod grubą kołderką praktycyzmu, możesz postawić na sprawdzone przez ekspertów schematy w urządzaniu wnętrza. Polegając na gotowych zestawach, masz pewność pełnej stylistycznej spójności w kąciku jadalnianym.
Pozwól sobie na stylizacyjne eksperymenty w swoim wnętrzu. Ten zabieg sprawi, że Twoje wnętrze będzie jedyne i niepowtarzalne. Dekoracje pozwolą Ci z powodzeniem uzyskać harmonijne połączenie obranych stylów do Twojego wnętrza. Nie bój się łączyć stołu z krzesłami z różnych kolekcji, gdyż takie odważne zestawienie sprawi, że uzyskasz swój własny, niepowtarzalny styl we wnętrzu.
Podsumowanie: kupno samych krzeseł i samego stołu nie musi być pomyłką!
W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, by oryginalnie dobrać krzesła do stołu, przy którym spożywa się wspólne posiłki. Jadalnia z różnymi krzesłami i stołem z różnych stylów nikogo już nie dziwi. Połączenia są najróżniejsze – w jadalni znajdziesz kolorowe krzesła na metalowych nogach, które mogą stać przy jednym stole z drewna. Sam kolor krzeseł jest równie ważny, co ich model – przy stole możemy czasem znaleźć modele różnych krzeseł, które na pierwszy rzut oka do siebie nie pasują. Jednak różne style, różne kolory to nowy trend, który skutkuje oryginalnym wnętrzem. Jadalnia w jednym stylu jest dziś uznawana za „nudną” i „nieciekawą”. Siedziska w różnych stylach w opozycji do blatu to pomysł, by efektownie odświeżyć sam styl panujący w pomieszczeniu.